Před cestou

Kdy jet

Turistické lokality

Na co dát pozor

Praktické info

Slovníček výrazů

Zeměpis

O lidech

Historie

Kuchyně

Hospodářství

Přírodopis

Navigace - Seychely
Dovolená Seychely Recenze hotelů Seychely
Last minute Seychely Hotely a ubytování Seychely
Víza Seychely Fotogalerie Seychely
Mapy a průvodce Seychely  


      --> Co je potřeba zajistit a vědět před cestou?

Seychely - Očkování, nemoci

Při návštěvě Seychell se doporučují některá očkování. Pokud přijíždíte z oblasti výskytu žluté zimnice, musíte předkládat doklad o očkování proti této nákaze. Doporučuje se i očkování proti hepatitidě A a B, břišnímu tyfu, tetanu, záškrtu, vzteklině, choleře nebo meningokokové meningitidě. Pokud se rozhodnete absolvovat některá očkování, musíte navštívit příslušné pracoviště nejméně 6 týdnů před plánovaným odjezdem. Doporučení o očkování vychází z informací o Vaší cestě. Rozhoduje, jakou oblast chcete navštívit, délka pobytu a typ cesty, roční období cesty, věk, zdravotní stav a předchozí očkování.
Před cestou je nutné navštívit s dostatečným předstihem některou z očkovacích stanic. Některé vakcíny mohou začít působit až po určité době, takže nenechávejte očkování na poslední chvíli.
Na Seychelách neexistuje malárie.
Nejčastěji mívají turisté problémy zapříčiněné přílišným sluněním – slunce zde pálí i skrze mraky. Nezapomeňte proto krémy s min. faktorem 10 a přes poledne raději zůstaňte ve stínu. Rovněž repelent se hodí, komáři a písečné mušky Vám mohou způsobit alergickou reakci. Pozor na vosy, v blízkosti hnízda mohou být agresivní. Velké stonožky jsou normálně neškodné, ale při pokusu uchopit ji, mohou kousnout. Hadi a velcí palmoví pavouci nejsou nebezpeční.


Očkování můžete získat například na těchto místech:
Očkovací střediska krajských hygienických stanic a vybraných okresních hygienicko epidemiologických stanic.
Klinika geografické medicíny fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze (dlouhodobé pobyty, zvláštní expedice).
Konzultace (bez očkování) poskytují i některá pracoviště např. infekční kliniky nebo oddělení tropické a cestovní medicíny při lékařských fakultách.

Provozovatel:

cestování dovolená
exotická dovolená

Proč nakupovat právě u nás?


Oddělení prodeje:


Nevíte co přesně hledáte?


Odkazy

kontakt | spolupráce | obchodní podmínky
Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Dále nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek.